NJOFTIMI PËR SHTYRJEN E TË GJITHA AKTIVITETEVE AKADEMIKE DHE ADMINISTRATIVE NË UP

     I/E nderuar,

    Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” ju njofton se sot është thirrur takimi i Kolegjiumit të Dekanëve, ku është diskutuar çështja e grevës në arsim.
    Më këtë rast, UP-ja njofton studentët, personelin dhe gjithë opinionin, se mbështet grevën në institucionet arsimore. Si rrjedhojë, UP shtynë të gjitha aktivitetet akademike dhe administrative për një afat të pacaktuar, duke përfshirë këtu edhe mbajtjen e provimeve të afatit të janarit, në të gjitha njësitë akademike të Universitetit.
    Duke shpresuar që në një afat të shkurtër kohor do të arrihet zgjidhja e duhur për situatën e krijuar, informoheni se deri në njoftimin e radhës, ky është qëndrimi zyrtar i Universitetit.

     

Arkiva e lajmeve

«shkurt»
MaEnPrShDi
2728 29303112
3 456789
10111213141516
171819 20212223
2425262728291
2345678