Njoftim

    Njoftohen të gjithë studentët e Universitetit të Prishtinës të cilët për arsye të ndryshme nuk kanë arritur që të paguajnë-regjistrojnë semestrin dimëror të vitit akademik 2019/20 dhe të cilët nuk i kanë kryer obligimet financiare të viteve paraprake, t'i kryejnë këto obligime deri më datë 20.2.2020, pra rrjedhimisht hiqet kufizimi i cili ishte përcaktuar në njoftimin e kaluar se pa regjistrim të semestrit dimëror studenti nuk ka të drejtë të regjistroj semestrin veror.    Regjistrimi i vitit akademik 2019/20 dhe obligimeve financiare nga vitet paraprake (semestrat paraprak) duhet të përfundojë me datë 20.2.2020.    Studentët që nuk i kryejnë këto obligime nuk do të kenë të drejtën e paraqitjes së provimeve për vitin akademik 2019/20 dhe lutjet apo kërkesat për zgjatje të afatit të regjistrimit nuk do të merren në shqyrtim nga organet kompetente të Universitetit të Prishtinës.


     

Arkiva e lajmeve

«shkurt»
MaEnPrShDi
2728 29303112
3 456789
10111213141516
171819 20212223
2425262728291
2345678