Njoftim për hapjen e afatit për regjistrim të semestrit dimëror dhe veror për vitin akademik 2020/21

  Njoftohen studentët e të gjitha niveleve të studeimeve në Universitetin e Prishtinës, se në përputhje me Vendimin e Qeversisë së Republikës së Kosovës nr. 2/64, të datës 12.2.2021, nga data 15.02.2021, ora 13.00 deri më datën 19.02.2021 në ora 15:00, do të jetë i hapur SEMS për regjistrim të semestrit dimëror dhe veror në të gjitha nivelet e studimeve (BA; MA dhe PhD) në kuadër të UP-së, për vitin akademik 2020/21.

  Sqarim: Regjistrimi i semestrit dimëror për vitin akademik 2020/21 për studentët që deri më tani nuk e kanë regjistruar këtë semestër do të bëhet sipas tarifave që kanë qenë dhe do të mbeten në fuqi.

  Regjistrimi i SEMESTRIT VEROR 2020/21

  Regjistrimi i semestrit veror do të bëhet në përputhje të plotë me Vendimin e Qeverisë të datës 12.2.2021.

  Kliko këtu për ta shiku vendimin e Qeverisë

   

Arkiva e lajmeve

«mars»
MaEnPrShDi
22 232425262728
12 3 4567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234